Güzellik İpuçları

Kirpik Yapısına Göre Rimel Seçimi – Hangi Maskara Fırçası Size Göre?

  

Kirpik Yapısına Göre Rimel Seçimi

Dolgun, uzun ve tek tek ayrılmış kirpikler hepimizin hayali. Kusursuz kirpiklere sahip olmak için maskaranın içindeki madde kadar fırçası da önemli. Piyasada bir sürü ürün var ve hepsinin fırçası birbirinden farklılık gösteriyor. Kirpik tipinize ve amacınıza göre fırçanızı seçerseniz daha etkili bir sonuç yakalamak mümkün. İşte size yardımcı olacak fırça tipleri:

Maskara Fırça Çeşitleri

  • Taraklı Fırçalar:

Plastik yapıları maskarayı kirpiklere eşit olarak dağıtır ve doğal görünümlü bir uzunluk sağlar. Topaklanmayı önler.

  • Top Fırçalar:

Bu fırçalar en uzunundan en kısasına kadar tüm kirpikleri tek tek kavramayı sağlıyor. Tek kötü yanı ise uygulamanın diğer fırçalara göre daha uzun sürmesi.

  • Kalın Fırçalar:

Kalın, dolgun, kocaman… Kalın fırçalar genellikle sentetik kıllardan yapılır ve hacimli kirpikler vaat eder. Bu tip fırçalar uzun kirpiklere hacim vermek için birebir.

  • İnce Fırçalar:

Kısa ve aralıklı kıllara sahip uzun fırçalar, uzatmaya, belirginleştirmeye ve tek tek ayırmaya yarıyor. Gür ancak kısa kirpiklere sahip kişiler için ideal. Bu fırçaların çoğu kirpikleri uzun göstermeye yarayan ekstra kıllar da içerir.

  • Kıvrımlı Fırçalar:

Eğer kirpikleriniz çok düz olmasından dolayı aşağı ya da yukarı bakıyorsa kıvrımlı fırçalar tam size göre. Gözün doğal şekli baz alınarak üretilmiş olup, kirpikleri kavrayarak kıvrım verir. Fırçanın kıvrımlı kısmı aşağı bakacak şekilde tutarak uygulayın. Böylece kirpik çizgisi yukarı alınır ve daha büyük gözlü görünürsünüz.

Herkese Sevgiler 🙂

Pery


İlgili Faydalı Bilgi;


Kirpik Yapısına Göre Rimel Seçimi ile ilgili önerilerimi okuduğunuz için teşekkür ederim. Şimdi sizlere bir kaç faydalı bilgi paylaşmak istiyorum;

  • Makyajınızı temizlerken kirpiklerinizi ovuşturarak, çekiştirerek temizlemeyin mümkün olduğunca nazik davranın ki dökülmesinler.
  • Kirpik dipleriniz de kalan makyaj kalıntılarınızı yok etmek için gözlerinizi bebek şampuanı ile yıkayabilirsiniz. Unutmayalım ki o kalıntılar kirpik diplerimizde enfeksiyona bile sebep olabilir.
  • Makyajınızı temizledikten sonra kirpiklerinize bir kulak pamuğu yardımı ile vazelin sürebilir yada biten rimelinizin içine badem yağı koyarak kullanabilirsiniz. Bunlar kirpiklerinizi beslemenize yardım edecek, dökülmeyi  önleyecek ve yeni kirpikler çıkaracaktır. Ama unutmayın düzenli kullanımda faydasını görebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir;


En Güzel Maskara Önerileri – En İyi Maskaralar 2017

Biz kadınların bir makyajda en çok tercih ettiğimiz ürünlerden biri de maskara.  Göz makyajında en önemli ayrıntılardan birisi de kirpiklerdir. Farınızı, eyelinerınızı istediğiniz kadar mükemmel yapın, maskara olmadan o mükemmel etkiyi tamamlayamazsnız. Sizler için uzun zamandır severek kullandığım en güzel maskaraları anlatacağım. Devamını oku


Renkli Maskara
Rimel Tavsiyeleri
Maskara SeçimiHerbal recipes♥Beuty tips♥Skincare♥Makeup

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir