Faydalı Bilgiler

Doublo Ameliyatsız Yüz Germe Prof. Dr. Mehmet Akgün

  

Doublo Ameliyatsız Yüz Germe Prof. Dr. Mehmet Akgün

DOUBLO A YÜZ GERME İLE YAŞLANMAYA SON (FOKUSLU ULTRASON)

Yaşlanmaya son veren Doublo A yüz germe tedavi yöntemi, ses dalgalarıyla gerçekleştirilen bir yöntemdir. Ses dalgaları belli bir bölgeye odaklanır ve yüksek yoğunluk sağlayarak cilde hiçbir zarar vermeden enerji gönderir. Böylelikle cildin gerginleşmesi ve sıkılaşması sağlanır. 2009 yılından bu yana Dünya’da kullanılan bu teknikte yararlanılan ultrason dalgaları, tedavi ve görüntüleme sistemlerinde de kullanılmaktadır.
Doublo A yüz germe tekniği, diğer teknolojilere oranla sonuçları anında görülebilmektedir. Ayrıca bu yöntemde hiçbir cerrahi yöntem kullanılmamakta ve cerrahi yönteme en yakın sonuçlar sadece bu yöntemle elde edilmektedir. Daha çok 40 yaş ve üzeri kişilerin tercih ettiği bu yöntem, orta ve hafif dereceli yüz kırışıklıklarını ve sarkmalarını gidermektedir. Uygulamanın cerrahi yan etkisi bulunmadığı gibi anesteziye de ihtiyaç yoktur.

Tek seans ile yan etkisiz, ağrısız, uzun süreli ve güvenilir sonuçlar alınır. Hiçbir cerrahi müdahale yapılmadan iğnesiz gerçekleştirilen bu yöntem; göz altı torbalanmalarında, göz çevresi kırışıklıklarında, göz kapağı düşüklüğünde, çene hattının belirgin hale getirilmesinde, yüz ovalinin şekillendirilmesinde, boyun gevşekliğinin ve boyun kırışıklığının giderilmesinde kullanılmaktadır.
Uygulama sonrasında boyun ve yüz bölgesinde gözle görülür incelme görülür. Ciltteki parlaklık ve sıkılaşma ilk seanstan itibaren fark edilir. Uygulamanın yapıldığı yerlerdeki kırışıklıklar ve sarkmalar büyük oranda kaybolur.

Dr Mehmet Akgün
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir