Saç Rengi Önerileri

L’oreal Paris Colorista Washout ile Renkli Saçlar – Saçlarda Gökkuşağı Renkleri

  

L’oreal Paris Colorista Washout Saç boyası yazım ile herkese merhaba.

Geçen sene moda gündemine giren renkli saç trendi bu yılda modasını korumaya devam ediyor. Peki ama herkes bu trende rahatça uyabiliyor mu? Tabi ki hayır.

L’oreal Paris Colorista Washout

Renkli saçlar için saçlarına açtırma işlemi uygulatmanız gerekecek, saçlarını defalarca boyatman gerekecek ki renk aynı tonunu ve parlaklığını korusun. Peki bunca işlemi yaptırmaya, saçlarımızı yıpratmaya, sırf bir heves uğruna değer mi? Değer diyenlerde var değmez ama merak ediyorum diyenlerde var.

L'oreal Paris Colorista Washout

İşte bu merak edenler için yeni boya çıktı; L’oreal Paris Colorista Washout. Artık Colorista sayesinde saçlarını yıpratmadan dilediğin rengi deneyebileceksin. Ayrıca beğenmezsen de üzülme çünkü bu renkler seninle çok uzun süre kalmayacak tabi sen istemezsen.

L'oreal Paris Colorista Washout

L’oreal Paris Colorista Washout Kalıcılığı Ne kadar?

2-15 şampuanlamaya kadar kalıcılığı olan pastel ve canlı renk skalasına sahip bu boya şuanda ülke pazarımıza giriş yaptı. Hemen hemen tüm büyük kozmetik marketlerin raflarında yerini aldı.

Malum yazda geldi. Festivallerin ardı arkası kesilmiyor. Bu sene festivallerde çılgın makyajlar, saçlar moda. Renkli saçta tabi ki bunlardan birisi. Neden sizde bu modaya saçınızı fazla yıpratmadan katılmayasınız ki?

Bu boyaların kalıcılığı saçın rengine, boyanın rengine ve saç yapısına göre değişkenlik gösterse de genel olarak pastel tonlarındaki Pink ve Peach renkleri 2-3 şampuanlamaya kadar, Indigo ve Blue renkleri ise 5-10 şampuanlamaya kadar rengini koruyor.

L'oreal Paris Colorista Washout

 Canlı tonlarda ise Turqoise, Burgundy, Red ve Orange renkleri 10-15 şampuanlamaya kadar kalıcı etki sağlıyor.

L'oreal Paris Colorista Washout

Saçınızın rengini açmadan,yıpratmadan renkli boyaları deneyebilirsiniz dedim fakat belirtmekte fayda var.Saç renginiz koyuysa canlı renkleri rahatça kullanabilirken pastel renkleri kullanamayabilirsiniz.Çünkü renk saçınıza yansımayabilir.Bunun için saçınıza açma işlemi gerekebilir.

Kendi Saçınıza Uygun Colorista Washout’u Bulun

L'oreal Paris Colorista Washout

Benim pastel renklerde İndigo, canlı renklerde ise Orange çok hoşuma gitti. Sizler hangisini sevdiniz? Benimle yorumlarda paylaşmayı lütfen unutmayınız.


Glowing Hair

Saç Modelleri

Renkli saç trendi başlatan Guy Tang’ın

Glowing Saç Modeli Tasarımlarına göz atın!

Guy Tang Kimdir?


L’oreal Paris Colorista Washout kullananlar, yorumlarınızı benimle paylaşmayı unutmayın..

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sevgiyle kalın…

35 Yorumlar

 1. ayşenur

  24 Mayıs 2017 at 19:13

  iyi günler benim saçlarım siyah saç rengimi açmadan renklerin görünmeyceği yazıyor colorista blech ile saç rengimi açarsam ne kadar kalıcı olur?

  • Buse Albayrak

   24 Mayıs 2017 at 22:07

   İyi akşamlar Ayşenur Hanım.Saçlarınız siyah renkte olduğundan haliyle boyayı almayacak ve yansıtamayacaktır.Bu yüzden saçlarınızı açma işlemi kesinlikle gerekmektedir.Fakat saçınızı açtırdığınız da dahi boyanın kalıcılığı fazla olmayacaktır.Çünkü bu boyalar bizlere fazla kalıcılık vaad etmiyorlar.Zaten kuaförlerde bile saçınızı açtırıp renkli boya işlemi yaptırdığınızda size en geç 2 haftada bir boyayı yineletmeniz gerektiğini söylüyorlar.Özellikle pastel renkler saçtan çabucak akan renklerdir.Saçınızın hep pastel renkte kalması çok zordur.

 2. Berfin

  25 Mayıs 2017 at 06:58

  Nerhaba benim sacimda koyu ama benim problemim bleahi uyguladıktan sonra saçımın rengi eski rengine dönecek mi ? Şimdiden çok sağ olun

  • Buse Albayrak

   25 Mayıs 2017 at 09:15

   Merhaba Berfin hanım..Saçınıza açma işlemi yaptığınızda saçınız onu boya gibi akıtmaz.Saçınıza açma işlemi uygulanan kısım en fazla 1 ton koyulaşır.

 3. Damla

  27 Mayıs 2017 at 18:44

  Merhaba ben turkuaz rengini aldım saçım açık kumral ama aralarında sarılar var yani gölge. Ben saçıma bunu uygularsam saçımdan boya aktıktan sonra kendi rengine döner mi yoksa aktığı renkte kalır mı

  • Buse Albayrak

   27 Mayıs 2017 at 22:05

   Boya aktıkça saçınıza turkuaz rengini uygulamadan önceki rengine dönecektir.

 4. Nehir

  27 Mayıs 2017 at 20:56

  Kesinlikle almayın Hayal kırıklığına uğradım.Lorwal Colorista turkuaz rengini denedimYapılması gerekenleri yapmama saçından belli bile olması.Para tuzağı

  • Buse Albayrak

   27 Mayıs 2017 at 22:04

   Saçınız boyayı almaya müsait olmadığından boya belli olmamış olabilir.Turkuaz rengini saça yansıtmak gerçekten zor ve sabır istiyor.

 5. Kızılderili

  30 Mayıs 2017 at 14:30

  Merhaba benim zaten saçlarım kızıl ama solduğunda ve diplerden beyazlar çıktığında bu ürünü kullansam işe yarar mı ? Amacım solgunluğunu gidermek ve dipleri biraz olsun kapatıp boya sürecini uzatmak.

  • Buse Albayrak

   30 Mayıs 2017 at 23:06

   Colorista renkleri arasında saçınıza yakın tek bir renk var ve gördüğüm kadarıyla oda kırmızıya dönük bir renk.Saçınız kızıllıktan kırmızı bir renge doğru dönebilirde ayrıca dipten uca uygulamak isterseniz size maliyeti yüksek olabilir.Onun yerine evde saçınızı kendi rengine boyamak daha mantıklı olacaktır.Ayrıca colorista beyazları kapamakta ne kadar etkilidir bir fikrim yok.Kapasa bile normal saclara göre boyanın akma süresi biraz daha kısa olacaktır.

 6. Asya

  2 Haziran 2017 at 04:20

  Merhaba. Benim sacim in cok guzel saei ombresi var ve pembe coloristayi acayip derecede kullanmak istiyorum. Tek korkum boya aktiktan sonra suanki sari haline donmemesi. Ombremin sarisinda bozulmalar olurmu ve sacin yanmasi gibi bi olay olabilirmi

  • Buse Albayrak

   2 Haziran 2017 at 22:14

   Pembe boyanın saçınızı yakacağını düşünmüyorum.Zaten çokta kalıcı olmadığından saçınızın boyasını bozacağınıda düşünmüyorum.Ancak kuaför olmadığımdan size çok net olmaz diyemiyorum.Saçınızın boylarına çok çıkmadan sadece uçlarına uygulayabilirsiniz boyayı sarınızın bozulmasından korkuyorsanız.

 7. Gizem

  6 Haziran 2017 at 20:23

  Merhabalar saçım sarı ve indigo rengini denemek istiyorum bu boyayı saçıma uygularsam zararı olucak mıdır saçın yıpranacak mıdır yoksa boya aldıktan sonra eski haline dönecek mıdır?

  • Buse Albayrak

   7 Haziran 2017 at 19:19

   Merhabalar Gizem Hanım.
   Boya saçınıza çok fazla nüfus etmediğinden zaten fazla kalıcılık gösteremiyor.Bu nedenle saçınızda fazla kalmayacağından saçınıza diğer boyalar gibi fazla zarar vermeyecektir.

 8. elis

  7 Haziran 2017 at 17:28

  saçımı kızıla boyatıyordum sürekli çok zarar veriyor diye siyaha boyatmıştım ve siyah boya akınca kızıl ışıltılı koyu olmayan bi saç rengi kaldı üstünden 1 sene geçti. saçım açık kestane ve kızıllar hala duruyor. komple red rengine boyasam tutar mı geçen sene kına da denemiştim ve eğer tutmazsa diye bu serinin açıcısıyla açsam kuafördeki açma işlemi gibi zarar verir mi? çünkü açma işlemi saçı inceltip azaltıyor bunu istemediğim için boyayı bırakmıştım.

  • Buse Albayrak

   7 Haziran 2017 at 19:25

   Red rengi çok iddialı bir renk ve tutması gerçekten zor olabilir.Ayrıca saçınıza gerek kuaför gerekse evde uygulayacağınız açıcılar her zaman saça zarar verecektir.Saçınızdaki kızıllıkların gitmesi için saçınızın uzamasını beklemek ve boyatmak yerine saçınızı uzaması için beslemek,desteklemek daha mantıklı olacaktır.Sonuçta saçınızı açtırıp red rengini uygulasanız bile bu renk saçınızda çok kısa süre kalacaktır.Bunun için sürekli boyamak zorunda kalacaksınız.Buda saçınızı daha çok yıpratacaktır.

 9. Alara

  8 Haziran 2017 at 11:43

  Merhaba ben daha önce loreal paris sunkiss yani renk açıcı spreyi kullanmıştım. Daha önce hiçbir şekilde boya falan yapmadım. Şimdi mavi spreyi uygulasam bir sorun olur mu saçımın renginde(Saçımın doğal renki açık kumral sarılar var)

  • Buse Albayrak

   10 Haziran 2017 at 23:19

   Merhabalar Saçın rengine etki edeceğini sanmıyorum sonuçta zamanla akıp giden bir boya..

 10. Miray

  11 Haziran 2017 at 15:19

  merhaba ben saçımı boyamak istiyorum saç rengim kahve-siyah arası yaşım küçük olduğu için saç rengimi açtıramıyorum sizce hangi rengi kullanmalıyım veya bu boyalara bulaşmamalımıyım?

  • Buse Albayrak

   13 Haziran 2017 at 20:54

   Öncelikle ailen izin verirse sende istiyorsan bu boyaları saçında sadece belli tutamlara ve uçlarına olacak şekilde uygulayabilirsin hevesini almak için.Ama benim fikrimi merak edecek olursan küçük yaşta bulaşma derim.

 11. Nur

  18 Haziran 2017 at 14:15

  merhaba benim saçlarım kumral renginde turkuaz rengini alıp kullanırsan saçım tutar mı?

  • Buse Albayrak

   20 Haziran 2017 at 20:31

   Tam turkuaz olarak saçlarınıza yansımayabilir ama yinede rengini vereceğini düşünüyorum.

 12. tuğçe

  22 Haziran 2017 at 00:49

  merhaba ben red rengini saçıma boyadım altında ombre olduğu için çok capcanlı bir kırmızı oluştu ve hiç memnun kalmadım bir an önce akmasını istiyorum her gün yıkıyorum 3 gündür ama çok bir değişme göremedim sanırım 15 yıkamadan fazla saçımda kalıcak.bu boya aktıktan sonra normal boyalar gibi çirkin bir turuncu mu kalır kızıldan geriye yoksa eski sarı ombre saçlarıma tamamen geri mi döner? bide sizce kuaföre gidip şuan eski saçıma geri mi dönmeliyim yoksa akmasını mı bekliyim?

  • Buse Albayrak

   29 Haziran 2017 at 19:40

   Muhtemelen öncesinde saçınızda bir açılma işlemi olduğundan boya saçınızda tam anlamıyla sonuç vermiş.Genelde tüm boyalar zamanla turunculaşmaya meğillidir.Zaman içerisinde saçlarınız sizi rahatsız edecek boyuta gelinceye kadar beklemenizi tavsiye ederim eski saç renginize dönmeniz için.Üst üste yapılan işlemler saçınızda fazla hasara yol açabilir.

 13. Pelinsu

  22 Haziran 2017 at 19:19

  benim saçım koyu en olabilecek renk hangisi bordo mu turkuaz mı bu arada biraz hassas bi bünyem var alerji testi illa yaptırmalı mıyım

  • Buse Albayrak

   29 Haziran 2017 at 19:48

   Boyayı saç uçlarınıza yaptıracağınız için bir reaksiyon vereceğinizi düşünmüyorum.Turkuaz daha çok açık renkli saçlı kişilere ve saçını açtıranlara uygun görülüyor.Yoksa rengini elde etmeniz çok zor.Bordo rengi daha uygun olacaktır.

 14. Ece

  29 Haziran 2017 at 18:47

  merhaba ben loreal paris coloristanın balayage rengini kullandım saçımı acmak için acaba bu renk sacımdan ne zaman çıkar

  • Buse Albayrak

   29 Haziran 2017 at 19:36

   Saç açıcı ile açılan saçlar eski rengine dönmez.Saç zamanla uzayarak bu rengi atar

 15. Feyza Baş

  30 Haziran 2017 at 00:51

  Meraba benim saçlarım normalde açık kahve ama bir tutamında sarı boya var sarı tutamına bugün indigo renginş uygulayıp 30-45 dk beklettim ama çok hafif bir renk verdi hatta hiç vermedi diyebilirim hiç memnun değilim ve fiyatına göre gerçekten küçük bir ambalaj ve fazla fiyat 😒😒

 16. Sude

  30 Haziran 2017 at 02:30

  Saçım koyu kahve tonlarinda turkuaz veya kirmizi uygulayacagim tutmaz diye dusundum fakat bi dostum zamanla sactan akinca rengin acilip sacta gozuktugunu soyledi dogru mudur

  • Buse Albayrak

   14 Temmuz 2017 at 14:02

   Kutuda gösterilen renkle birebir bir renk elde edemeyebilrisiniz ancak çok açık bir renk kendini belli belirsiz gösterebilir

 17. Betül

  2 Temmuz 2017 at 15:30

  Saçım açık kumral ve indigo hair adlı rengi denemek istiyorum fakat tek endişem saçım bir süre sonra eski rengine dönermi ?

  • Buse Albayrak

   14 Temmuz 2017 at 14:05

   Saçınızı açtırmadığınız sürece boya zamanla saçınızdan akıp gidecek ve saçınız eski haline dönecektir.

 18. Aycan

  4 Temmuz 2017 at 14:33

  Benim saçım koyu kahve. Bu boyalardan kırmızıyı almıştım ve kuaförüm saçımı açmazsak renk sonucu göremeyeceğimizi söyleyerek saçımı kızıl açıcıyla açtı ve ondan sonra colaristayı uyguladı.ilkin çok güzel oldu ancak şimdi kırmızı boya aktı ve kızıl açıcı kaldı yani turuncu gibi bir şey oldu böyle ve kötü bir görünüme sahip oldum. Sizce saçımın kızıl açıcıyla açılan kısımlarına lorealin kalıcı boyalarından kızıl olanları uygulasam tutar mı güzel olur mu? Ya da colarista nın başka hangi çeşitleriyle açıkmış kısımları boyasam bir sonuç alabilirim?

  • Buse Albayrak

   14 Temmuz 2017 at 14:04

   Saçınızı açtırdığınız için o renk saçınız uzayana kadar kalacaktır.Eğer o görüntüden hoşlanmıyorsanız saçınıza ombre yaptırabilirsiniz yada saçınızı koyu bir boyayla boyarak aynı renge gelmesini sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir