Faydalı Bilgiler

Instagramdan Programsız Fotoğraf İndirme

  

Merhaba bugün size ınstagramdan programsız fotoğraf indirme yöntemini anlatacağım

Instagramdan Fotoğraf İndirmenin En Basit Yolu

instagram-indirŞunu öncelikle belirtmek istiyorum. Kesinlikle bir programa ihtiyacınız yok. Sadece bir kaç adımda ınstagramdaki fotoğraflarınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İnternet’te bir çok sitede ınstagramdan fotoğraf indirme ile ilgili program bulabilirsiniz. Ama maalesef o programlardan indirilen fotoğrafların çözünürlüğü oldukça düşük oluyor. Bir çok sitede reklam tıklaması kazanmak için insanları farklı yönlendirmişler. İnternet’te ınstagramdan fotoğraf indirme yazdığınızda zaman kaybı olan ve çöpe atılacak makaleler epeyce fazla. Bunlarla zaman kaybetmemeniz için bu makaleyi paylaşmak istedim.

Kendi profilinizden yada başka bir profildeki resimleri kolayca indirebilirsiniz. Gizli profildeki resimleri göremediğimiz için bu yöntemle indirmek pek hala mümkün değil.

Instagramdan Fotoğraf indirme İşlemini Anlatmaya Başlıyorum….Korkmayın! bir kaç adımda bitecek 🙂
Öncelikle tarayıcınızdan ınstagramı açınız. İndirmek istediğiniz fotoğrafı açınız.  Aşağıdaki görselde olduğu gibi fotoğrafın açık olduğu ekranda mouse sol tık ile seçenekler ekranını açınız. Sayfa kaynağını görüntüle Ctrl+U tuş kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.

Örn.

Bu işlemden sonra şöyle bir ekran açılacak.

Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak fotoğraf linkini bulunuz. İşaretlenmiş olan yerden yani: <meta property=”og:imagecontent=” etiketi indireceğimiz fotoğrafın linkini içermektedir. İşaretlendiği gibi fotoğraf adresini seçip kopyalayın. Yeni bir boş sekme açınız ve kopyaladığınız url yapıştırınız. Karşınızda indirmek istediğiniz fotoğraf açılacak. Artık tek bir adım kaldı. Açılan fotoğrafın üzerinde mouse ile sağ tık yapınız. Resmi farklı kaydet seçeneği ile bilgisayarınıza kaydediniz. İşte bu kadar. Yardımcı olabildiysek ne mutlu.. Hoşça kalın..
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir